پوتین: روسیه و آمریکا باید بر عدم دخالت در انتخابات ها توافق نمایند

به گزارش مجله رویگری، چند هفته مانده به انتخابات آمریکا، رئیس جمهوری روسیه خواهان عقد توافقی میان مسکو و واشنگتن شد که تضمین کند دو طرف درگیر مداخله سایبری در انتخابات های یکدیگر نمی شوند و در امور داخلی یکدیگر دخالت نمی نمایند.

پوتین: روسیه و آمریکا باید بر عدم دخالت در انتخابات ها توافق نمایند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در بیانیه ای پیش از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر آمریکا خواهان ریست (دوباره تنظیم کردن) میان ایالات متحده و روسیه شد و گفت او می خواهد توافقی میان دو کشور وجود داشته باشد که از حوادثی در فضای سایبری جلوگیری کند.

او گفت: من پیشنهاد دادم تضمین های متقابلی برای عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر از جمله فرایندهای انتخاباتی، از جمله استفاده از اطلاعات و فناوری های ارتباطی و متدهای پیشرفته ایجاد گردد.

با نزدیک شدن به زمان انتخابات آمریکا، روابط مسکو و واشنگتن در پایین ترین سطح از بعد از جنگ سرد قرار گرفته است.

در بیانیه پوتین آمده است: یکی از مهمترین چالش های استراتژیک دوران ما، خطر رویارویی تمام عیار در فضای دیجیتال است. ما مایلیم تا بار دیگر پیشنهادی را به ایالات متحده درباره تایید یک برنامه جامع از تدابیر عملی برای ریست روابطمان در عرصه اطلاعات و فناوری های ارتباطی ارائه دهیم.

او پیشنهاد داد تا دو کشور به توافقی برای جلوگیری از حوادث مهم در فضای سایبری دست پیدا نمایند، چیزی که او به پیمان 1972 آمریکا - شوروی در اوج جنگ سرد تشبیه کرد که جلوی تشدید اوضاع در دریا و هوا را می گرفت.

رئیس جمهوری روسیه همچنین خواست تا دو کشور خطوط ارتباطی نهادهای متبوع خودشان را برای گفتگو در مورد اطلاعات بین المللی در مسائل امنیتی کاملا احیا نمایند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه بیانیه پوتین را در ویدیویی که این وزارتخانه منتشر کرد، خواند. رئیس کرملین در حال بازدید از مانورهای نظامی گسترده با مشارکت ایران و چین در جنوب روسیه بود.

پیشنهاد پوتین برای عقد پیمان عدم مداخله در فضای سایبری در شرایطی مطرح می گردد که کرملین کشورهای غربی را به افزایش کمپین اطلاعات نادرست علیه روسیه بر سر مسموم کردن ادعایی الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس روس در ماه گذشته متهم می نماید.

پوتین همچنین خواهان عقد یک پیمان جهانی شد که توافق کند از چنین متدهایی برای وارد کردن اولین ضربه در درگیری ها استفاده نگردد. رئیس جمهوری روسیه گفت: یک مسوولیت ویژه برای جلوگیری از آن در دستان بازیگران کلیدی این عرصه وجود دارد تا از امنیت اطلاعات بین المللی اطمینان حاصل کند.

رئیس جمهوری روسیه همچنین تاکید نمود، گفت وگو میان مقام های روس و آمریکایی در مسائل کلیدی امنیت اطلاع رسانی بین المللی باید احیا گردد. او گفت: گفت وگوی حرفه ای نباید گروگان اختلاف نظرهای سیاسی ما گردد.

وزیر امور خارجه روسیه هم آدینه گفت، ظرف چند سال گذشته کشورش به تضعیف انتخابات ها در آمریکا و کل سیستم سیاست داخلی آن متهم شده است. او اضافه کرد: همانطور که بارها گفته ایم، هیچ سندی برای بیان چنین اظهاراتی وجود ندارد. ما از گفت وگوی حرفه ای و سازنده بر سر تمام مسائل موجود به وسیله مذاکره حمایت می کنیم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1121

به "پوتین: روسیه و آمریکا باید بر عدم دخالت در انتخابات ها توافق نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: روسیه و آمریکا باید بر عدم دخالت در انتخابات ها توافق نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید