گام بعدی فوتبال بانوان چیست؟، بازگشت به عقب یا حرکت به جلو؟

به گزارش مجله رویگری، تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال سال آینده مسابقات جام ملت های فوتبال زنان آسیا را پیش رو دارد که این موضوع لزوم تسریع در آغاز برنامه های آماده سازی ملی پوشان را مطرح می نماید.

گام بعدی فوتبال بانوان چیست؟، بازگشت به عقب یا حرکت به جلو؟

به گزارش مجله رویگری، تیم های ملی فوتبال بانوان در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان مسابقات خود را پشت سر گذاشتند و اکنون به برنامه ریزی بلندمدتی برای حفظ آمادگی خود احتیاج دارند. در این میان تیم ملی بزرگسالان سال آینده مسابقات جام ملت های زنان آسیا را پیش رو دارد و باید برنامه ریزی برای این تیم را به سرعت شروع کرد. این تیم پس از ماه ها تمرین به مرحله دوم مقدماتی المپیک صعود کرد اما در دور دوم حذف شد و به مرحله نهایی راه پیدا نکرد. ملی پوشان ایران تاکنون حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا را تجربه نکردند که برای جبران این ضعف و فاصله به نظر می رسد احتیاج به برنامه های آماده سازی جدی تری دارند.

مریم آزمون سرمربی تیم بزرگسالان در گفت وگو با مجله رویگری در خصوص جام ملت های فوتبال زنان آسیا گفت: متأسفانه مسابقاتی که پشت سر گذاشتیم در بخش بانوان هر چهار سال یک بار برگزار می گردد. اما چون چند مرحله ای بودند، هر مرحله تقریباً یک سال طول می کشید و در این زمان فرصت آمادگی وجود داشت اما اکنون برای سال آینده که جام ملت ها را پیش رو داریم باید برنامه ریزی داشته باشیم و تورنمنت های محبت آمیز شرکت کنیم تا روند پیشرفتمان ادامه داشته باشد. اگر برنامه هایمان را رها کنیم دوباره به نقطه ای برمی گردیم که قبلاً بودیم و این حرکت رو به جلویمان را سخت تر می نماید.

ملی پوشان جوان شایستگی حضور در تیم بزرگسالان را دارند

آزمون در خصوص استفاده از بازیکنان تیم جوانان در رده بزرگسالان برای جام ملت ها گفت: ملی پوشان جوان شایستگی حضور در تیم بزرگسالان را دارند. حتماً از این جوانان استفاده می کنم چرا که آنها نشان دادند خیلی خوب و باکیفیت هستند و از آنجایی که کارشان را از رده نوجوانان شروع کردند، سال ها تجربه بازی دارند. البته بیشتر بازیکنان تیم جوانان اکنون در لیگ مشغول به بازی هستند که این موضوع به حفظ آمادگی آنها یاری می نماید. آنها پشتوانه تیم بزرگسالان هستند و فکر می کنم با یاریشان بتوانیم در مسابقات عملکرد بهتری داشته باشیم.

سطح تمرینات باشگاه های حاضر در لیگ باید بالاتر برود

سرمربی تیم ملی بانوان در خصوص لزوم افزایش کیفیت برنامه های آماده سازی باشگاه ها برای شرکت در لیگ اعلام کرد: در فوتبال دغدغه و مسائل بازیکن به همه ما مربوط می گردد و مربی باشگاهی نمی تواند بگوید تمریناتم به مربی ملی ربطی ندارد. البته باشگاه ها مستقل هستند و می توانند برنامه های خود را اجرا نمایند اما اگر چشم اندازمان را تغییر دهیم و به صندلی های بالاتری نگاه کنیم، باید حتماً سطح تمرینات باشگاه ها را بالاتر ببریم. هر چه سطح کیفی لیگ بالا برود وضعیت تیم ملی بهتر خواهد شد.

عبدی در روند پیشرفت تیم تأثیرگذار بود

او در خصوص ادامه همکاری حسین عبدی به عنوان مشاور فنی با تیم های ملی بانوان اعلام کرد: کمتر از یک سال است که آقای عبدی کنار تیم های ملی بانوان حضور دارد اما در روند پیشرفت تیم تأثیر زیادی داشته است. به هر حال ابتدا مقرر شده فدراسیون با حضور مربیان و کادر فنی تیم ها جلسه ای برگزار کند. باید ببینیم در این زمینه چه تصمیمی گرفته می گردد. اجرایی شدن برنامه و فلسفه ای تعریف شده برای تیم ملی مهم تر از این است که چه کسی در کادر فنی قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 140

به "گام بعدی فوتبال بانوان چیست؟، بازگشت به عقب یا حرکت به جلو؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام بعدی فوتبال بانوان چیست؟، بازگشت به عقب یا حرکت به جلو؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید