توسعه فناوری میکروالکترونیک در4 حوزه مختلف

به گزارش مجله رویگری، دنیا پیشرفته امروز، جایگاه مهمی برای میکروالکترونیک و ادوات میکرو قائل است و زمینه توسعه این فناوری را فراهم آورده است.

توسعه فناوری میکروالکترونیک در4 حوزه مختلف

به گزارش سرویس علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، میکروالکترونیک یکی از بخش های زیرساختی بسیار مهمی است که ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، در عصر انفجار الکترونیک، توجه ویژه ای به آن دارد.بنا بر ضرورت حمایت از این بخش زیرساختی مهم، در سال گذشته، حمایت های وسیعی در این حوزه صورت گرفته است.

طراحی و ساخت فرستنده تلویزیونی 6 کیلو وات دوهرتز

از جمله این حمایت ها می توان به طراحی و ساخت فرستنده تلویزیونی 6 کیلو وات دوهرتز اشاره نمود. طرحی که از سال گذشته شروع و هم چنان در راستا اجرا قرار گرفته است.

طراحی فناوری های مربوط به تولیدکننده عدد تصادفی

طراحی و توسعه فناوری های مربوط به تولیدکننده عدد تصادفی برای استفاده در رمزنگاری کوانتونی نیز از دیگر سرفصل های حمایتی ستاد در سال گذشته محسوب می گردد که هم اکنون پایان یافته است.

ساخت مدارهای مجتمع پیشرفته

از دیگر فصل های حمایتی ستاد در این حوزه، می توان به ساخت مدارهای مجتمع پیشرفته با فناوری 65 و 180 نانومتر اشاره نمود. در این زمینه، پروژه 180 نانو به اتمام رسیده است و پروژه 65 نانو در مرحله نهایی اجرا قرار گرفته است.

طراحی تراشه های سیستم های خودرو

طراحی چندین تراشه برای استفاده در سیستم های خودرو نیز از دیگر اقدامات ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در سال گذشته بوده که هم اکنون پایان یافته است.

ستاد اقتصاد دیجتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال تازه، خدمات دیگری از حوزه میکروالکترونیک را تحت حمایت های خود قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1950

به "توسعه فناوری میکروالکترونیک در4 حوزه مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه فناوری میکروالکترونیک در4 حوزه مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید