افتخار آفرینی دانش آموزان ایرانی در جشنواره علوم و اختراعات آفریقای جنوبی 2020

به گزارش مجله رویگری، دبیر علمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با اشاره به درخشش دانش آموزان ایرانی در جشنواره علوم و اختراعات افریقای جنوبی 2020 گفت: دانش آموزان ایرانی در این جشنواره در حوزه های شیمی، زیست شناسی، محیط زیست، پزشکی، فنی و مهندسی پیروز به دریافت مدال های رنگارنگ شدند.

افتخار آفرینی دانش آموزان ایرانی در جشنواره علوم و اختراعات آفریقای جنوبی 2020

با تور آفریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، دبیرخانه دائمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا، مهدی رشیدی دنیا، دبیر علمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا درباره جشنواره علوم و اختراعات افریقای جنوبی 2020 اظهارداشت: این جشنواره با حضور کشور های مختلف در روز های 28 نوامبر تا 5 دسامبر به صورت آنلاین برگزار گشت.

وی با اشاره به نحوه ارائه و داوری های این جشنواره اضافه کرد؛ در مرحله اول مستندات به داوری گذاشته شد و سپس در حضور داوران بین المللی پژوهش ها و اختراعات دانش آموزان به وسیله پلتفرم های مجازی و به صورت آنلاین به این جشنواره ارائه شد.

رشیدی دنیا بیان داشت: از کشورمان ایران برگزیدگان جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در حوزه های شیمی، زیست شناسی، محیط زیست، پزشکی، فنی و مهندسی پیروز به دریافت مدال های مختلف در جشنواره علوم و اختراعات افریقای جنوبی 2020 شدند.

دبیر علمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا درباره مقام ها و مدال های دانش آموزان اضافه کرد: از بین اختراعات ارائه شده از ایران، مرضیه سالمی مدال طلا - زهره مهدوی ثابت مدال طلا و همچنین تیم متشکل از مجتبی جعفری و مرتضی جعفری نیز مدال طلا را کسب کردند.

وی ادامه داد: فاطمه تیموری و عسل بابازاده مدال نقره و تیم نسترن حبیبی و مبینا کرمی صاحب مدال نقره شدند.

رشیدی دنیا گفت: پنج تیم از ایران شامل، تیم 4 نفره زینب اکبری، شقایق فدایی، زهرا فخاری و زهرا شاپوری مدال برنز - تیم متشکل از ابوالفضل حسین زاده، فرنام سهرابی پور، ستاره سلمانی و آیدا رشیدی کسب مدال برنز - تیم 2 نفره ریحانه حاتم خانی و فاطمه فرخی مدال برنز - تیم متشکل از مبینا زارع و نازنین زهرا طالقانی مقدم مدال برنز و همچنین تیم فاطمه فریزهندی و زهرا وفانژاد مدال برنز را کسب کردند.

مهدی رشیدی دنیا همچنین با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا گفت؛ در شرایط فعلی و با همه گیر شدن بیماری کرونا در سطح دنیای برگزاری ششمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا به صورت برخط و با حضور کشور های مختلف به صورت بین المللی در تابستان سال 1400 برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1224

به "افتخار آفرینی دانش آموزان ایرانی در جشنواره علوم و اختراعات آفریقای جنوبی 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتخار آفرینی دانش آموزان ایرانی در جشنواره علوم و اختراعات آفریقای جنوبی 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید