اُمیکرون جوان ها را درگیر می نماید؛ ضرورت انجام دُز سوم واکسن

به گزارش مجله رویگری، تهران (پانا) - معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه اُمیکرون بیشتر جوان ها را درگیر می نماید گفت براساس نتایج تحقیقات تزریق دُز بوستر واکسن کرونا حدود 80 درصد بر انواع شدید اُمیکرون تاثیر دارد، بنابراین باید در این مدت واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام گردد.

اُمیکرون جوان ها را درگیر می نماید؛ ضرورت انجام دُز سوم واکسن

به گزارش وزارت بهداشت، سعید کریمی در جلسه مجازی با معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، در مورد نسخه نویسی الکترونیک، بیان نمود: اطلاعات بیماران موضوعی حیاتی و استراتژیک است و باید به شدت بر امنیت این داده ها مراقبت گردد.

وی در مورد ویروس کرونا نیز توضیح داد: در یک هفته اخیر سیر مراجعین، بستری و ترخیص شده ها کاهش یافته است.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه نمود: براساس تحقیقات، سویه اُمیکرون بیشتر افراد جوان را درگیر می نماید، از این رو استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان که جمعیت جوانی دارند، باید بیش از سایر استان ها مراقب باشند.

کریمی گفت: براساس گزارشات کمیته علمی، سرایت پذیری سویه اُمیکرون بسیار بالاست، به طوریکه موارد ابتلا در انگستان و فرانسه نشان می دهد پیک در عرض کمتر از 15 روز اتفاق افتاده و تعداد موارد به صورت انفجاری سیر صعودی داشته است.

وی ادامه داد: براساس نتایج تحقیقات تزریق دز بوستر واکسن حدود 80 درصد بر انواع شدید اُمیکرون تاثیر دارد، بنابراین باید در این مدت واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام گردد.

کریمی گفت: در هفته های پیش رو باید آمادگی کامل داشته باشیم تا در صورت افزایش تعداد بیماران، غافلگیر نشویم؛ واکسیناسیون، فاصله گذاری، استفاده از ماسک، ایجاد محدودیت و آمادگی کامل مراکز درمانی برای مقابله با سویه اُمیکرون لازم است.

معاون درمان وزارت بهداشت بیان نمود: توفیقی حاصل شد که خدمتگذار مردم باشیم تا همراه با شما این جهت را ادامه دهیم و قدم خیری در راستای ارتقای سلامت مردم برداریم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1839

به "اُمیکرون جوان ها را درگیر می نماید؛ ضرورت انجام دُز سوم واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اُمیکرون جوان ها را درگیر می نماید؛ ضرورت انجام دُز سوم واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید