ترامپ خواهان استعفای رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا شد

به گزارش مجله رویگری، دونالد ترامپ طی اظهارات امروز (چهارشنبه) خود به خبرنگاران گفت، امید دارد تا هیچ گاه مجبور به انتشار متن گفت وگوهای تلفنی اش با دیگر رهبران دنیا نباشد؛ او اخیرا بخش هایی از مکالمه تلفنی خود با رئیس جمهوری اوکراین را انتشار داد.

ترامپ خواهان استعفای رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، طی سخنانش در اتاق بیضوی کاخ سفید گفت: وقتی شنیدم این داستان های وحشتناک اتفاق افتاده است، راهی جز انتشار یک مکالمه نداشتم و از این کار متنفرم، و امیدوارم هیچ گاه مجبور به انجام دوباره این کار درخصوص یک رهبر خارجی نشوم.

ترامپ همچنین گفت: مساله برکناری من از همان زمان انتخابم شروع شده بود.

وی در ادامه از آدم شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا خواست به اتهام اقدام برای گمراه کردن استعفا کند. وی اعلام کرد، این عضو کنگره باید به دلیل ارتکاب جرم گمراه کردن در مورد نسخه متن مکالمات من با رئیس جمهوری اوکراین استعفا کند.

هفته گذشته، قانون گذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از شروع رسمی روند استیضاح ترامپ خبر دادند؛ انگیزه اصلی آن ها برای این اقدام، شکایت یک افشاگر در بدنه جامعه اطلاعاتی آمریکا از محتوای مکالمه ترامپ با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین بود؛ این افشاگر اشاره به سوء استفاده ترامپ از قدرتش جهت تامین منافع سیاسی نموده بود.

طی این مکالمه، ترامپ از همتای اوکراینی خود خواسته بود تا درخصوص جو بایدن، رقیب انتخاباتی او و پسرش تحقیق کند. دموکرات ها این درخواست را نقض قوانین انتخابات آمریکا عنوان نموده اند.

خود ترامپ، ارتکاب به هرگونه رفتار ناصحیح را رد و افشاگر مذکور را جاسوس عنوان نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 379

به "ترامپ خواهان استعفای رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواهان استعفای رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید