حضور گشت تعزیرات و سازمان حمایت در نانوایی های تهران از هفته آینده

به گزارش مجله رویگری، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان از اجرایی شدن طرح گشت مشترک با حضور بازرسان سازمان حمایت، نمایندگان شرکت بازرگانی دولتی و تعزیرات برای نظارت بر نانوایی های سنتی و صنعتی تهران در هفته آینده خبر داد.

حضور گشت تعزیرات و سازمان حمایت در نانوایی های تهران از هفته آینده

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، عباس تابش در خصوص تشدید نظارت سازمان حمایت بر فعالیت نانوایی ها پس از تغییرات قیمتی اعلام شده اظهار کرد: به دنبال اقدامات اجرا شده، با اتحادیه های مربوطه به تفاهم رسیده ایم که نانوایی ها ملزم به اطلاع رسانی چه موضوعاتی هستند و در حال حاضر نیز فرمت ها و قیمت ها کاملاً تعیین شده است.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: ما هفته جاری را به عنوان یک فرصت برای اتحادیه های نانوایان سنتی و حجیم در نظر گرفته ایم تا اتحادیه های مربوطه در وهله اول خودشان اقدامات لازم برای اجرایی کردن این موارد را انجام دهند.

وی ادامه داد: با اتمام این مهلت، یعنی از هفته آینده گشت های مشترک سازمان حمایت مصرف کنندگان با حضور نمایندگان شرکت بازرگانی دولتی ایران و تعزیرات حکومتی در سطح تهران به اجرا در می آید و با هر نانوایی که از مصوبات اعلام شده، عدول کرده باشد برخورد قانونی خواهد شد.

به گفته تابش برخورد ها در حوزه نان متفاوت تر از سایر حوزه ها خواهد بود و بر همین اساس توصیه کرد تا واحد های صنفی نسبت به نرخ عرضه نان و مصوبات اعلام شده دقت لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان حمایت در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است تا درخصوص نان های حجیم و صنعتی نیز شاهد تغییر قیمت باشیم یا خیر؟ گفت: نان های حجیم به لحاظ قیمت گذاری مشمول بند ج و خوداظهاری هستند، ولی ضوابط و مقررات هیئت تعیین و تثبیت قیمت به آن ها اعلام شده و آن ها نیز موظف شده اند لیست قیمت نان های حجیم پرمصرف را به سازمان حمایت ارائه دهند و از هفته آینده این نانوایی ها نیز در گشت مشترک، تحت نظارت بیشتر قرار گیرند.

وی اظهار داشت: قیمت نان های سنتی نیز گران نشده بلکه سعی شده تا قیمت ها ساماندهی شود؛ لذا ما هیچ تغییری نسبت به کف بازار نداشته ایم و اگر جایی گران شده، حتماً برخورد خواهیم کرد.

تابش در پایان در واکنش به موضوع سوءاستفاده احتاقتصادی از آرد دولتی توسط برخی نانوایی های دارای سهمیه دولتی گفت: سامانه شرکت بازرگانی دولتی که مسئول توزیع آرد است به گونه ای طراحی شده که امکان جابه جایی آرد دولتی وجود ندارد چراکه بر اساس گزارشات عملکرد از میزان آرد داده شده و نان توزیعی، نظارت های دقیقی بر این موضوع اعمال می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 404

به "حضور گشت تعزیرات و سازمان حمایت در نانوایی های تهران از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور گشت تعزیرات و سازمان حمایت در نانوایی های تهران از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید