خبرنگاران چهار بنگاه معاملات ملکی ایلام پلمب شد

به گزارش مجله رویگری، ایلام - خبرنگاران - دادستان ایلام گفت: چهار واحد بنگاه معاملات ملکی شهر ایلام در راستای برخورد با متخلفان و دلالان بازار مسکن امروز شنبه 31 خردادماه در گشت های مشترک نظارتی پلمب شد.

خبرنگاران چهار بنگاه معاملات ملکی ایلام پلمب شد

افشار خسروی زاد شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله رویگری گفت: در راستای ساماندهی قیمت رهن و اجاره مسکن در ایلام در گشت مشترک با حضور تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت(صمت) و رئیس اتاق اصناف ایلام چهار مشاور املاک که مرتکب تخلف شده بود، پلمب شدند.

وی افزود: به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر که عموما مستاجر هستند، افزایش نرخ اجاره و رهن بیش از 10 درصد نسبت به سال 98 ممنوع است.

وی یادآور شد: گرانی مسکن و افزایش قیمت اجاره بها در این شرایط مالی موجب فشار مضاعف بر مردم می گردد.

وی تاکید نمود: بنگاه دارانی که پروانه فعالیت به نام آنهاست باید گواهینامه دوره های ثبتی و حقوقی مربوط به ملک و معاملات ملکی را داشته باشند بعد اجازه فعالیت دارند که بیشتر مشاوران املاک در این استان رعایت نمی نمایند.

دادستان ایلام گفت: پیش از این مشاوران املاک ابلاغ شده است قراردادها را در سامانه درج و کد رهگیری دریافت نمایند تا امکان نظارت حداکثری بر عملکردها وجود داشته باشد.

خسروی زاد گفت: بیشتر بنگاه های املاک به صورت سنتی در استان اداره می شوند و با وجود قانونی بودن کد رهگیری بیشتر مشاوران املاک با آن غریبه هستند.

وی ابراز امیدواری کرد: با تمکین مشاوران بنگاه های معاملات ملکی از قانون و رعایت حال مردم دست دلالان و گران فروشان از قیمت زمین و مسکن و رهن و اجاره کوتاه گردد.

در آخرین نشست ستاد تنظیم بازار با دستور استاندار ایلام مصوب شد از همه واحدهای صنفی در گشت های مشترک با حضور تعزیرات و بازرسان صمت و اتاق اصناف بازرسی و واحدهای متخلف پلمب گردد و اگر ظرف مدت یک ماه افراد از این مصوبه عدول کردند با دستور دادستان، دستگاه قضا برخورد قاطع با متخلفان داشته باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 967

به "خبرنگاران چهار بنگاه معاملات ملکی ایلام پلمب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهار بنگاه معاملات ملکی ایلام پلمب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید