رانت های خانواده روحانی؛ از اختصاص هزاران یورو به پدر داماد تا عضویت 100 میلیاردی نورچشمی در هیئت علمی!

به گزارش مجله رویگری، بر اساس اعلام یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دختر رئیس جمهور با شرط کمک 100 میلیارد تومانی دولت به عضویت هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی درآمده است؛ موضوعی که دوباره پرونده رانت خانواده روحانی را باز کرد.

رانت های خانواده روحانی؛ از اختصاص هزاران یورو به پدر داماد تا عضویت 100 میلیاردی نورچشمی در هیئت علمی!

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، اختصاص 100 میلیارد تومان از بودجه کرونایی کشور برای احداث ساختمانی در دانشگاه شهید بهشتی تهران، موضوعی است که توسط علیرضا نظری، نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اعلام شده است.

او گفته متأسفانه گزارش های خوبی از روابط و نسبت های فامیلی در دولت به گوش نمی رسد و پیگیری های بنده در این مدت کوتاه نمایندگی حکایت از مسئله ای پر ابهام در دانشکده مذکور دارد.

موضوع از این قرار است که دختر حسن روحانی قصد دارد عضو هیئت علمی دانشکده فناوری های نوین دانشگاه شهید بهشتی شود. مسئولان دانشگاه شهید بهشتی هم نامه ای به دولت زده اند و در عوض این عضویت خواستار کمک 100 میلیارد تومانی دولت برای ساخت یک دانشکده در این دانشگاه شده اند.

پرداخت بودجه رانتی!

گفته شده که محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه هم از ردیف بودجه یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا این پول را پرداخته کرده است. این نخستین استفاده رانتی خانواده حسن روحانی از مقام و مسئولیت وی نیست و چندین مرتبه قبل هم این موضوع به وضوح دیده شده است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

روحانی در مقابل رانت خواری ها کوتاه آمد/ نوبخت خیلی به دولت ضربه زد

رئیس جمهور به دلیل عدم اعلام فساد باید دادگاهی شود/ رانت دولت شخص روحانی است

-حسین فریدون: برادر رئیس جمهور پرونده های متعددی در این زمینه دارد. او با معدل نزدیک به 13 در مقطع دکتری توانست پذیرش دانشگاه شهید بهشتی تهران را اخذ کند که پرونده او بعد از بررسی در مجلس و احراز 100 درصدی تخلف به قوه قضائیه ارجاع شد.

همچنین برادر حسن روحانی وام های متعددی از بانک های داخلی و خارجی با استفاده از رانت برادرش دریافت کرد و در برخی از پرونده ها از سوی قوه قضائیه محکوم شد.

حسین فریدون، برادر روحانی

- کامبیز مهدی زاده: او شوهر دختر ر ئیس جمهور است و بلافاصله بعد از اینکه داماد روحانی شد به سمت دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه انرژی معاونت علمی رئیس جمهور منصوب شد. اما انتصاب پرسروصدای وی جای دیگری رخ داد. رضا رحمانی، وزیر معزول صمت که با دستور روحانی برکنار شد، داماد رئیس جمهور را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان زمین شناسی منصوب کرد که این موضوع با واکنش رسانه ها و مردم روبرو شد و در نهایت، از سمتش استعفا داد. اما بعدها به عضویت هیئت مدیره یکی از شرکت های وزارت نفت در آمد.

-پسر عموی حسن روحانی: عبدالحسین فریدون، در دولت تدبیر و امید به سمت مدیرکل وزارت علوم و آموزش عالی و سرپرست مرکز جذب اعضای هیئت علمی این وزارتخانه منصوب شد.

-اسماعیل سماوی: خواهرزاده روحانی است که مدتی سرپرست گروه مشاوران جوان، رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری و مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور بود و گفته شده در ماجرای نفوذ در دفتر رئیس جمهور بازداشت شده بود.

-علی اصغر پیوندی: وی پسر عمه حسن روحانی است که مدتی رئیس سازمان هلال احمر بود و بعد در ماجرای فساد این سازمان بازداشت شد و اکنون در حال طی کردن دوره محکومیتش است.

-محمد حسین بهشتی: پدر داماد رئیس جمهور که نامش در بین دریافت کنندگان ارز دولتی برای واردات میوه به چشم می خورد. او توانست نزدیک به 3 میلیون و 500 هزار یورو ارز دولتی برای واردات موز دریافت کند و خود در مصاحبه ای این موضوع را تأیید کرد.

گزارش از محمدعلی حسن نیا

4106/4082/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1144

به "رانت های خانواده روحانی؛ از اختصاص هزاران یورو به پدر داماد تا عضویت 100 میلیاردی نورچشمی در هیئت علمی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رانت های خانواده روحانی؛ از اختصاص هزاران یورو به پدر داماد تا عضویت 100 میلیاردی نورچشمی در هیئت علمی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید