رشد پلتفرم های دیجیتال کشور در ایام کرونا

به گزارش مجله رویگری، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری گفت: پلتفرم های کشور در ایام کرونا رشد و ارزش افزوده چشمگیری داشتند.

رشد پلتفرم های دیجیتال کشور در ایام کرونا

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، نشست بررسی پیش نویس سیاست ها و برنامه های اقدام شبکه ملی آموزشی، پژوهشی و تربیتی به ریاست دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نیز با بیان اینکه در یکپارچگی باید عناصر یکپارچگی در پلتفرم ها را نیز ببینیم گفت: راه اندازی این شبکه می تواند مشکل بخش خصوصی و عناصر فعال آموزش مجازی را حل نماید.

وی افزود: پلتفرم های کشور در ایام کرونا رشد و ارزش اضافه کرده چشمگیری داشتند و به سوددهی و رشد خوب رسیدند اگر بتوانیم به این ها کمک کنیم خیلی خوب است.

محمدی با اشاره به تحلیل محتوای صورت گرفته در تجارب کرونا در کشورها که یونسکو آن را ارائه کرده است، گفت: این موضوع دو عنصر کلیدی داشتند و آن اینکه آموزش و پرورش مهم تر بوده است و در آموزش عالی بیشتر موضوع به دانشگاه ها واگذار شده است.

وی افزود: نکته دیگر اینکه عمدتاً سامانه هایی در این شرایط بالا آمده اند که کار آنها اشتراک گذاری محتواست و عدالت آموزشی را توسعه داده است.

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه به ارائه پیشنهاد در سه لایه سیاست و برنامه پرداخت و گفت: اولین لایه کاربرد است یعنی ما می خواهیم این ساماندهی را انجام دهیم تا اطلاعات را اشتراک گذاری عادلانه و گسترده در کشور کنیم که در این لایه ظرفیت های خوبی در بخش خصوصی داریم.

وی افزود: بخش دوم تعامل برخط بین آموزش دهنده و آموزش گیرنده که خیلی از معلم ها و اساتید هم نمی توانند در این فضا فعالیت کنند و آموزش های اولیه برای بهره برداری سامانه ها این کار می تواند مفید باشد. لایه سوم زیرساخت است که وزارت ارتباطات باید این کار را انجام دهد.

محمدی موضوع تحلیل داده را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: اگر متولی این کار جایی مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی یا شورای عالی فضای مجازی باشد قطعاً در اجرا پیروز تر خواهیم بود چرا که ظرفیت های هماهنگی بالاتری دارند و معاونت علمی نیز ظرفیت دانش بنیان ها را می تواند پای کار بیاورد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1065

به "رشد پلتفرم های دیجیتال کشور در ایام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد پلتفرم های دیجیتال کشور در ایام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید