زاینده رود در نوروز زنده بماند

به گزارش مجله رویگری، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به وزیر نیرو تداوم بازگشایی دریچه های سد زاینده رود را با هدف نشاط اجتماعی و رونق گردشگری در نوروز 98 خواهان شد.

زاینده رود در نوروز زنده بماند

به گزارش مجله رویگری، در نامه علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به رضا اردکانیان وزیر نیرو آمده است:

شهر زیبا و تاریخی اصفهان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور بوده که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی با اشتیاق فراوان از جاذبه های ارزشمند این شهر کهن بازدید می نمایند و زاینده رود به عنوان شاهرگ حیات اجتماعی، مالی و فرهنگی از صندلی ویژه ای در اذهان عمومی برخوردار بوده و کانون جاذبه های گردشگری است.

رودخانه ای که سال ها طراوت و شادابی را برای مردم به ارمغان آورده طی خشکسالی های اخیر با تبعات منفی قابل ملاحظه ای همراه بوده به طوری که با تایید متخصصان و کارشناسان ذی ربط، استمرار آن در درازمدت و عدم جریان آب رودخانه و کاهش تراکم خاک بستر منطقه، تاثیرات سوء و تهدیدی جدی برای ساختار و استحکام کلیه آثار تاریخی شهر اعم از ابنیه، بافت ها و آثار ثبت جهانی که متاثر از جریان مادی ها است؛ به ویژه در سلامت سازه ای پل های تاریخی جهت رودخانه داشته است.

از آن جا که این عناصر تاریخی و فرهنگی همیشه کانونی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و فرصتی برای سپری شدن اوقات خوش برای مسافران و گردشگران بوده است، بازگشایی دریچه های سد زاینده رود می تواند در آستانه سال جدید و نوروز موجب رونق گردشگری و ایجاد شادابی و شور و نشاط اجتماعی نزد مسافران و به ویژه مردم عزیز اصفهان گردد.

با عنایت به این که در راستای تجدید حیات زاینده رود اقدامات ارزشمندی انجام شده، خواهشمند است دستور فرمایند روند بازگشایی دریچه های سد زاینده رود تا 10 فروردین 1398 تداوم یابد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 107

به "زاینده رود در نوروز زنده بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاینده رود در نوروز زنده بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید