لزوم راه اندازی صندوق حمایت از گندمکاران

به گزارش مجله رویگری، تهران (پانا) - وزیر جهاد کشاورزی با بیان این مطلب که سامانه بازارگاه از بنیان تغییر کرده می گوید با هوشمندسازی این سامانه، امضاهای طلایی حذف شده و با مشخص بودن جزئیات تبادلات، عملا رانتی اتفاق نخواهد افتاد همچنین لازم است با همکاری صندوق توسعه حمایت از سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و بنیاد ملی گندمکاران، صندوق حمایت از گندمکاران راه اندازی شود.

لزوم راه اندازی صندوق حمایت از گندمکاران

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوزایدر نشست با مدیران بنیاد ملی گندمکاران، اقدام این بنیاد در کشت قراردادی با صنایع ماکارونی را ارزشمند توصیف کرد و اضافه نمود: بنیاد گندمکاران می تواند با همکاری معاونت امور زراعت و موسسات تحقیقاتی، از طریق کشت قراردادی ارقامی مانند ارزن، سورگوم و تریتیکاله در مناطق مستعد به تامین نیاز کشور پرداخته و به جایگزینی این محصولات به جای نهاده های وارداتی جو، ذرت و دانه های روغنی، کمک کند.

وزیر جهاد کشاورزی، اهمیت به کارگیری ترکیبات جدید برای افزایش اثربخشی و کاهش قیمت کودهای مورد نیاز بخش کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از همکاری بنیاد گندمکاران در توزیع کودهای کشاورزی بهره گیری کند.

خاوازی گفت: لازم است با همکاری صندوق توسعه حمایت از سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و بنیاد ملی گندمکاران، صندوق حمایت از گندمکاران راه اندازی شود.

تعیین مجری برای پیگیری سوخت بخش کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که تا به امروز به موضوع سوخت بخش کشاورزی به خوبی پرداخته نشده است، اظهار داشت: به زودی برای پیگیری و مدیریت موضوع سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی، مجری تعیین خواهد شد.

وی سپس به برنامه این وزارتخانه برای تغییر سیمای کشاورزی و افزایش ورود و فعالیت جوانان در این بخش با مشارکت شورای عالی روستایی و عشایری و صدا و سیما اشاره کرد و اضافه نمود: با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی، سند تحول بخش کشاورزی کشور تهیه و تدوین می شود.

دیگر رانتی در سامانه بازارگاه اتفاق نمی افتد

خاوازی در ادامه با بیان اینکه سامانه بازارگاه از بنیان تغییر کرده است، شرح داد: با هوشمندسازی این سامانه، امضاهای طلایی حذف شده و با تعیین بودن جزئیات تبادلات، عملا رانتی اتفاق نخواهد افتاد.

به گفته وی، میز خدمت با حدود 30 خط تلفن تعبیه شده تا جوابگوی سئوالات و مسائل احتمالی کشاورزان باشد.

بر اساس این گزارش، برای رفع مشکل توزیع نهاده ها در بین تولیدکنندگان بخش کشاورزی، از ابتدای شهریورماه با پیگیری های معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی، قرار شد ایرادات سامانه توزیع نهاده های دامی (بازارگاه) اصلاح و شکل جدید این سامانه پس از تبیین کارکرد آن برای تشکل های مربوطه، وارد مدار شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1133

به "لزوم راه اندازی صندوق حمایت از گندمکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم راه اندازی صندوق حمایت از گندمکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید