مدارس سنگی استان باید نوسازی شوند

به گزارش مجله رویگری، خبرنگاران/کردستان مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، با اشاره به برنامه ریزی برای بازسازی مدارس سنگی، گفت: 130 مدرسه سنگی با 417 کلاس درس به 117 میلیارد تومان اعتبار مورد احتیاج است.

مدارس سنگی استان باید نوسازی شوند

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

رشید قربانی امروز(17آذر) در جلسه شورای آموزش و پرورش که سالن شهدای گمنام استانداری برگزار گردید، با اشاره به اینکه امسال از هفته دوم مهر ماه کلاس بدون معلم در استان نداشته ایم، گفت: 30 هزار ساعت در قالب یک هزار و 500 نفر نیرو کمبود نیرو داشته ایم که با نیروهای همکاران شاغل و حق التدریس تامین شد.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای بازسازی مدارس سنگی، بیان نمود: برای بازسازی 130 مدرسه سنگی با 417 کلاس درس، 117 میلیارد تومان اعتبار مورد احتیاج است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، با اشاره به طرح مقاوم سازی مدارس استان، ذکر کرد: در سال گذشته هفت مدرسه با 48 کلاس درس را مقاومسازی کردیم که امسال نیز با اختصاص اعتبارات تعدادی از مدارس را برای سال تحصیلی 99 استاندارد خواهیم کرد.

در ادامه ماجد احمدی، مدیرکل نوسازی و توسعه مدارس استان کردستان، اظهار کرد: با توجه به وضعت صنایع آموزشی در سال 98 با همت اعتبارات استانی و ملی توانسیم از متوسط سالانه کشوری بیشتر باشیم.

وی اضافه نمود: در امسال از 324 فضای آموزشی در مدارس سطح استان بازدید به عمل آمد که از این تعداد 112 مدرسه غیر استاندارد و احتیاج به بازسازی دارد، تعداد 134 استفاده مشروط و 88 مورد دیگر با شرایط خاصی احتیاجمند تخریب است.

مدیرکل نوسازی و توسعه مدارس استان کردستان، بیان نمود: اعتبارات استانی در سال 93 تا خاتمه سال گذشته سیر سعودی داشته و تخصیص به ترتیب به نسبت سال های قبل 66 میلیارد اضافه شده است.

احمدی ذکر کرد: اعتبارات در راستای تکمیل سیستم گرمایشی، تکمیل فضاهای آموزشی و یاری به تجهیزات مناطق محروم تخصیص شده است.

نظام مرادی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان، گفت: تا خاتمه مهر ماه سال گذشته در بحث مسکن مهر مجموعا در 10 منطقه 13 هزار و 757 واحد ساخته شده است.

وی اضافه نمود: در این راستا برای این تعداد مسکن مهر فقط در شهرستان سنندج و بیجار دو مدرسه 12 کلاسه ساخته شده و مابقی اجرا نشده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان، بیان نمود: با توجه به آمار حدود 20.3 دهم درصد جمعیت استان دانش آموز وجود دارد، جمعیت ساکن در هر خانواده براساس نتایج آمار سال 95 در کردستان 3.73 صدم است.

مرادی مطرح کرد: با توجه جمعیت ذکر شده 51 هزار و 314 نفر جمعیت ساکن داریم که از این تعداد 10 هزار و 62 نفر دانش آموز است، لذا به 21 مدرسه با 410 کلاس درس احتیاجمند هستیم.

در ادامه طالب محمدی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان، با اشاره به نظام جامع برنامه ریزی آموزش و پرورش استان کردستان در امسال، گفت: برنامه اجرای سند تحول استان در قالب 197 برنامه و برنامه های عملیاتی آموزش و پرورش در قالب 196 برنامه است.

محمدی اعلام کرد: وزارت آموزش و پرورش کشور در کوشش است در سال 98 تمام برنامه های آموزش و پرورش را محور سند تحول تدوین کند.

در ادامه این نشست فرانک قدسی معاون امور اجتماعی استانداری گفت: در چهار سال گذشته 4 میلیارد و 600 میلیون تومان برای تجهیز و هوشمندسازی مدارش حاشیه تخصیص داده شده است.

وی اعلام کرد: امسال نیز بخشی از اعتبارات برای تجهیز هنرستان کار و دانش در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 450

به "مدارس سنگی استان باید نوسازی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس سنگی استان باید نوسازی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید