مردم از سفر به گیلان خودداری نمایند

به گزارش مجله رویگری، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان گیلان از مردم تهران و سایر شهرها خواست در شرایط کنونی شیوع کرونا از سفر به این استان خودداری نمایند.

مردم از سفر به گیلان خودداری نمایند

از سفر با تور ارزان کانادا پاییز 99 لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی شادنوش چهارشنبه هفتم اسفند بیان نمود: با توجه به شرایط کنونی و وجود ویروس کرونا در استان گیلان از مردم تهران و سایر شهرها می خواهیم که از سفر به این استان بپرهیزند.

وی ادامه داد: اکنون سفر به استان گیلان برای مردم سایر شهرها اصلا مناسب نیست و بهتر است از سفرهای غیر ضروری به این استان که درگیر ویروس کرونا است، خودداری گردد.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان درباره انتقال کیت ها و دستگاه تشخیصی ویروس کرونا به این استان گفت: اقدامات مربوط به انتقال کیت ها و دستگاه تشخیصی ویروس کرونا در حال اجرا است و دو ویروس شناس از گیلان برای دریافت آموزش های لازم در حال آموزش هستند.

شادنوش اظهار کرد: مردم باید در شرایط کنونی به نظام سلامت یاری نمایند تا ویروس کرونا مهار گردد. بعضی درباره قرنطینه صحبت می نمایند، اما با توجه به شرایط بومی ایران نمی توان قرنطینه را انجام داد و باید قرنطینه به صورت خوداختیاری اتفاق بیافتد و مردم از رفت و آمد بی مورد و غیرضروری خودداری نمایند. این موضوع نه تنها برای گروه های پرخطر مثل سالمندان و افرادی که بیماری زمینه ای دارند، بلکه برای همه افراد باید انجام گردد تا از انتقال ویروس جلوگیری گردد. اگر افراد به ویروس کرونا آلوده شوند، این ویروس را به شهرهای دیگر هم منتقل می نمایند. در نتیجه باید همکاری بیشتری اتفاق بیفتد تا زنجیره انتقال ویروس متوقف گردد.

وی درباره شرایط ماسک طبی و مایع ضدعفونی نماینده در استان گیلان بیان نمود: کارخانه های فراوریی بر اساس احتیاجهای گذشته فراوری می کردند و با توجه به شوک وارد شده، احتیاج کشور چند برابر شده است. با توجه به احتیاجهای جدید، وزارت صنعت نیز قول داده تا از نهایت ظرفیت کارخانه های فراوریی استفاده گردد. امیدواریم با قول هایی که در این زمینه داده شده، مسائل کمبود ماسک و موارد دیگر رفع گردد و امکانات لازم در اختیار مردم قرار بگیرد.

تا به امروز 95 نفر در کشور به طور قطعی به کرونا مبتلا شده و 15 نفر فوت نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 648

به "مردم از سفر به گیلان خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم از سفر به گیلان خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید