چین: طرف های اروپایی مکانیسم ماشه را فعال نکردند

به گزارش مجله رویگری، نماینده چین در نشست کمیسیون مشترک برجام ضمن اشاره به این مسئله که طرفین اروپایی در مورد فعال کردن مکانیسم ماشه صحبتی نکردند، گفت که تمامی طرفین خواستار پایبندی ایران به توافق هسته ای بودند.

چین: طرف های اروپایی مکانیسم ماشه را فعال نکردند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، فو کونگ، مدیرکل دپارتمان کنترل تسلیحات و خلع سلاح وزارت خارجه چین روز آدینه پس از نشست کمیسیون مشترک برجام با اشاره به اینکه بعضی از اقدامات ممکن است به افزایش تنش ها منجر گردد، گفت: تمامی کشورها باید از اتخاذ اقداماتی که موجب تشدید پیچیدگی مسائل می شوند، خودداری نمایند.

وی همچنین در نشست کمیسیون مشترک برجام اظهار کرد که طرفین اروپایی در مورد فعال کردن مکانیسم ماشه صحبتی ننموده اند.

فو کونگ همچنین بیان کرد که تمام طرفین بر پایبندی مجدد ایران به برجام تاکید نموده اند.

به گزارش خبرنگاران، دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام به کار خود انتها داد. این نشست بر خلاف نشست فوق العاده در مرداد ماه، نشستی عادی محسوب می گردد و دستورکار آن مربوط به تعهدات هسته ای و لغو تحریم ها است.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و هلگا اشمید معاون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا از سوی ایران و 1+4 این نشست را سرپرستی کردند.

کاهش تعهدات برجامی ایران در حالی انجام شد که شرکای اروپایی برجام، پس از خروج یک جانبه آمریکا از توافق هسته ای در سال 2018 و بازگشتن تحریم های آمریکا علیه ایران، در اجرای تعهداتشان مبنی بر انجام دادن اقداماتی در راستای کاهش تاثیر تحریم های مالی آمریکا بر ایران، تعلل نموده اند.

ایران در اردیبهشت ماه امسال بیان کرد که در پی این تعلل، تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را در چند گام معین شده کاهش می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 464

به "چین: طرف های اروپایی مکانیسم ماشه را فعال نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: طرف های اروپایی مکانیسم ماشه را فعال نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید