یک سوم شرکت های ژاپنی از جنگ تجاری آسیب دیده اند

به گزارش مجله رویگری به نقل از رویترز، نظرسنجی رویترز نشان داد تعداد شرکت های ژاپنی ا که از جنگ تجاری آمریکا-چین آسیب دیده اند از 3 درصد در ماه می به یک سوم جهش نموده است. این درحالی است که شرکت ها نگران چشم انداز صادرات خود از چین و همچنین تقاضای کم تر چینی ها هستند.

یک سوم شرکت های ژاپنی از جنگ تجاری آسیب دیده اند

این آنالیز همچنین نشان داد که 53 درصد از شرکت ها نگران اثرات منفی بالا دریافت تنش های تجاری هستند و درصد کمی هم آغاز به آنالیز خارج کردن فراوریات صادراتی خود از چین به کشورهای دیگر هستند.

از میان شرکت هایی که اعلام کردند تحت تاثیر منفی جنگ تجاری قرار گرفته اند، اکثریت آنها این تاثیر را محدود دانستند و تنها 2 درصد اعلام کردند که این تاثیر بزرگ بوده است.

هرچند ترس از این وجود داشت که این تاثیر خیلی بدتر گردد.

یکی از مدیران بخش خودرو در این باره نوشته است: اختلافات تجاری تاثیر بزرگی بر صادرات مواد خامی از چین داشته است که برای فراوری محصولات مختلف در آمریکا مورد استفاده قرار می دریافتد.

نتایج آنالیز رویترز که از 27 سپتامبر تا 10 اکتبر انجام شد نشان می دهد که شرکت های غیر فراوریی هم به همان انداره شرکت های فراوریی، نگران تاثیرات منفی جنگ تجاری هستند.

یکی از مدیران بخش ساخت وساز نوشت: تاثیر مستقیم این رویدادها ممکن است کوچک باشد اما شرایط تجاری بدتر و اضطراب به وجود آمده در باره آینده، می تواند باعث افت تقاضا در میان مدت تا بلندمدت گردد.

این آنالیز همچنین نشان داد که 40 درصد از شرکت های ژاپنی معتقدند جنگ تجاری باعث مختل شدن زنجیره فراوری در 3 سال آینده خواهد شد و بسیاری از این نگران اند که قیمت واردات مواد و قطعات اولیه، می تواند بالا برود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 18

به "یک سوم شرکت های ژاپنی از جنگ تجاری آسیب دیده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم شرکت های ژاپنی از جنگ تجاری آسیب دیده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید