اعلامیه دو هیات بین الافغانی در تهران منتشر شد

به گزارش مجله رویگری، دو هیات افغانستانی حاضر در نشست تهران تاکید کردند که جنگ راه حل مساله افغانستان نبوده و همه تلاش ها باید در راستای رسیدن به راه حل سیاسی باشد.

اعلامیه دو هیات بین الافغانی در تهران منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، بر اساس اعلامیه دو هیئت بین الافغانی نشست تهران، دو جانب اشتراک نماینده بین الافغانی صلح که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 7 و 8 ماه جولای سال 2021 در شهر تهران گفت و گو نمودند، بالای موارد ذیل به توافق رسیدند:

1.هیاتها از مساعی و حسن نیت جمهوری اسلامی ایران در مورد تامین صلح در افغانستان و مهمان نوازی های بعمل آمده ابراز امتنان می نمایند.

2.هر دو جانب با درک مشترک از خطرات ناشی از ادامه جنگ و صدمه ای که از آن متوجه سلامت کشور می شود، به موافقه رسیدند که جنگ راه چاره مساله افغانستان نبوده و باید همهٔ تلاش ها در جهت رسیدن به راه چاره سیاسی و صلح آمیز توجیه گردند.

3. گفتگوها در فضای صمیمانه صورت گرفت و همه مسایل بصورت مفصل و با صراحت مطرح گشت.

4. هر دو جانب تصمیم گرفتند مواردی را که ضرورت به مشورت و وضاحت بیشتر دارد مانند ایجاد مکانیزم گذار از جنگ به صلح دایمی، نظام اسلامی مورد توافق و نحوه دستیابی به آن طی نشست بعدی که در نزدیکترین فرصت ممکن دایر خواهد شد مورد بحث قرار داده، به نتیجه برسند.

5. طرفها نشست تهران را فرصت و زمینه تازه برای تقویت راه چاره سیاسی معضل افغانستان می دانند.

6. هر دو جانب حملاتی را که خانه های مردم، مکاتب، مساجد و شفاخانه ها را هدف قرار داده باعث تلفات ملکی می گردند و همچنان تخریب تاسیسات عامه را به شدت تقبیح نموده خواستار به سزا رساندن عاملین آن می گردند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1620

به "اعلامیه دو هیات بین الافغانی در تهران منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلامیه دو هیات بین الافغانی در تهران منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید