جهانگیری: احیاء دریاچه ارومیه همیشه از اولویت های دولت بوده است

به گزارش مجله رویگری، تهران (پانا) - معاون اول رییس جمهوری به اهمیت دریاچه ارومیه و اقدامات اجرا شده برای احیای این دریاچه اشاره و تاکید نمود احیاء دریاچه ارومیه همیشه از اولویت های دولت تدبیر و امید بوده است.

جهانگیری: احیاء دریاچه ارومیه همیشه از اولویت های دولت بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در جلسه ملاقات نمایندگان مردم استان آذربایجان غربی با وی، استان آذربایجان غربی را از استان های پرظرفیت برای توسعه برشمرد و گفت: استان آذربایجان غربی از ظرفیت ها و مزیت های لازم برای پیشرفت و توسعه برخوردار است که ضروری است مدیران استان این ظرفیت ها را در جهت توسعه به کار گیرند.

معاون اول رییس جمهوری همچنین از استان آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان های پراهمیت کشور یاد کرد و اضافه کرد: استان آذربایجان غربی از استان های مرزی و مهم کشور است که می تواند نقش مهمی در صادرات و واردات و توسعه تجارت مرزی ایفا نماید.

جهانگیری به اهمیت دریاچه ارومیه و اقدامات انجام شده برای احیای این دریاچه نیز اشاره و اعلام نمود: احیاء دریاچه ارومیه همیشه از اولویت های دولت تدبیر و امید بوده است که البته ضروری است در کنار کوشش برای احیاء این دریاچه، به دغدغه های مردم استان در مورد منابع آب برای کشاورزی نیز توجه گردد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به مساله کوله بری در استان آذربایجان غربی گفت: حل مساله کولبری و ساماندهی این پدیده از مهم ترین اولویت های دولت است و ضروری است مساله کولبری در استان های آذربایجان غربی و کردستان با اتخاذ تدابیر لازم و تصمیمات راهگشا، هر چه زودتر حل و فصل گردد.

در این جلسه که معاون رییس جمهوری در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار آذربایجان غربی به ارائه توضیحاتی در مورد شرایط استان پرداخت و گزارشی از طرح ها و برنامه های در دست اقدام استان ارائه کرد.

نمایندگان مردم استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به بیان مهم ترین دغدغه ها و مطالبات مردم حوزه های انتخابیه خود پرداختند و پیشنهاداتی را برای توسعه و پیشرفت استان در زمینه های مختلف ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1424

به "جهانگیری: احیاء دریاچه ارومیه همیشه از اولویت های دولت بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: احیاء دریاچه ارومیه همیشه از اولویت های دولت بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید