خبرنگاران ریاض هدف نیروهای مسلح یمن نهاده شد

به گزارش مجله رویگری، تهران - خبرنگاران - سخنگوی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن از هدف قرار دادن چند مرکز حساس در ریاض با چهار فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) در پاسخ به ادامه تجاوز نیروهای ائتلاف و محاصره این کشور اطلاع داد.

خبرنگاران ریاض هدف نیروهای مسلح یمن نهاده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه المسیره یمن، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه نمود: نیروی پهپادی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن امروز (پنجشنبه) پیروز شدند با چهار فروند پهپاد، پایگاههای حساس در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف قرار دهند.

وی تاکید نمود که به کمک خدا این عملیات که بامداد امروز انجام شد پیروزیت آمیز بود و اهداف مورد نظر بصورت دقیق هدف نهاده شد.

سخنگوی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن اضافه نمود: این حملات در چارچوب حق طبیعی و قانونی ما در پاسخ به تجاوزات و محاصره مداوم کشورمان است و تا زمانی که تهاجم و محاصره یمن ادامه یابد ، اینگونه عملیات نیز انجام خواهد شد.

سرتیپ سریع شنبه گذشته گفته بود نیروهای مسلح یمن ممکن است حملات دردناکی را انجام دهند که رژیم سعودی تا به امروز آن را تجربه نکرده است .

وی اضافه نمود: ما ممکن است به انجام حملات سنگینی متوسل شویم که برای عربستان سعودی غیر منتظره باشد، مگر اینکه ریاض از حمله و محاصره علیه مردم یمن دست بردارد.

سخنگوی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن همچنین تاکید نمود که در هفتمین سال حمله نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان علیه مردم ما، سامانه های جدید موشکی از سوی نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن نمایان خواهد شد .

وی اعلام کرد: یمن از نظر کیفیت و برد موشک های ساخت داخل در شبه جزیره عرب در رتبه اول واقع شده است.

نیروهای مسلح یمن پیشتر و در سالروز حمله نیروهای ائتلاف به این کشور که به روز ملی مقاومت نامگذاری شده است با 18 پهپاد و 8 موشک بالستیک مقرها و تأسیسات حیاتی ارتش عربستان را هدف قرار دادند.

هفته گذشته نیز نیروهای مسلح یمن با 6 فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار دادند و این اهداف با دقت بالا مورد اصابت نهاده شد.

علاوه بر این، نیروهای مسلح یمن بوسیله هواپیمای بدون سرنشین 2K با حمله به فرودگاه بین المللی ابها در منطقه عسیر در جنوب غربی عربستان، یک مرکز مهم نظامی را هدف قرار دادند.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را شروع کردند اما پس از گذشت تقریبا پنج سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

تجاوز وحشیانه نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی اکنون وارد هفتمین سال شده است و مقاومت مردم یمن باعث شده تا نیروهای مسلح و کمیته های مردمی این کشور با راهنمایی انصارالله به پیروزی های سیاسی و نظامی ارزشمندی دست یابند و متجاوزان را در اندیشه راهکارهایی از جمله ارائه پیشنهادها و ابتکارات صلح برای خارج شدن از باتلاق جنگ یمن فرو برده است.

در طی این سال ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و بچه ها تشکیل می دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده های سعودی جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1471

به "خبرنگاران ریاض هدف نیروهای مسلح یمن نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ریاض هدف نیروهای مسلح یمن نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید