ریشه های معضل کم آبی در تهران ، عضو شورای شهر: مرکز بیش از این ظرفیت و کشش جمعیتی ندارد

به گزارش مجله رویگری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به کم آبی های اخیر تهران گفت: ما در آب، انرژی، حمل و نقل و آلودگی هوا با چالش روبه رو هستیم و این نشان می دهد که تهران بیش از این ظرفیت ندارد؛یا باید ظرفیت جدیدی ایجاد کنیم تا بتواند جوابگوی جمعیت باشد.

ریشه های معضل کم آبی در تهران ، عضو شورای شهر: مرکز بیش از این ظرفیت و کشش جمعیتی ندارد

به گزارش خبرنگاران، مهدی پیرهادی با اشاره به مشکل کم آبی در تهران، اظهار کرد: متأسفانه در چند سال اخیر کم آبی به موضوع چالش برانگیز کشور و تهران تبدیل شده و مقدار بارندگی ها کاهش قابل توجهی داشته است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه کاهش بارندگی زنگ خطر و هشدار برای مدیران و شهروندان بوده است، یادآور شد: با توجه به اینکه کم آبی منجر به توسعه بیابان ها، فرونشست زمین، ایجاد گرد و غبار و تهدید سلامتی مردم می گردد و به نوعی زنجیره ای از مسائل شکل می گیرد، باید کم آبی به صورت ریشه ای آنالیز و حل گردد.

وی با تأکید بر نقش وزارت جهاد کشاورزی در مدیریت مصرف آب، گفت: هوشمندسازی اقدامات در حوزه کشاورزی باید سرعت بیشتری بگیرد؛ استان تهران از گیاهان و تولیدات آب بر استفاده می نماید و بهره گیری از روش غرقابی را همچنان در تهران شاهد هستیم به طوریکه 60 درصد از آب استان در حوزه کشاورزی مصرف می گردد.

پیرهادی با بیان اینکه کمتر از 30 درصد آب در استان صرف شرب می گردد، گفت: اگر در حوزه کشاورزی صرفه جویی گردد بسیار راهگشا خواهد بود و به مردم مرکز یاری خواهد نمود.

وی با اشاره به جمعیت پذیری شهر تهران، یادآور شد: باید ببینیم که تهران برای چه جمعیتی تعریف شده است؛ اگر جمعیت استان تهران با 20 میلیون نفر به 40 میلیون نفر برسد، این پرسش مطرح می گردد که آیا ظرفیت این مقدار جمعیت را دارد؟

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه مرکز 12 میلیون نفر جمعیت روزانه دارد و باید دید که توان و کشش جمعیت بیشتر را خواهد داشت یا خیر؟، گفت: ما در آب، انرژی، حمل و نقل و آلودگی هوا با چالش روبه رو هستیم و این نشان می دهد که تهران بیش از این ظرفیت ندارد؛یا باید ظرفیت جدیدی ایجاد کنیم تا بتواند جوابگوی جمعیت باشد و یا باید برای جمعیت پذیری تهران فکر کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1402 بروزرسانی: 28 خرداد 1402 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 2155

به "ریشه های معضل کم آبی در تهران ، عضو شورای شهر: مرکز بیش از این ظرفیت و کشش جمعیتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریشه های معضل کم آبی در تهران ، عضو شورای شهر: مرکز بیش از این ظرفیت و کشش جمعیتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید