واکنش وزیر علوم به احتمال تعویق کنکور سراسری و آزمون ارشد

به گزارش مجله رویگری، وزیر علوم با تاکید بر اینکه داوطلبان آزمون های کارشناسی ارشد و کنکور سراسری نباید تحت تاثیر جو غیرواقعی تعویق این آزمون ها که طی روزهای اخیر از سوی بعضی سایت ها و در فضای مجازی مطرح شده، قرار گیرند، گفت: ما برنامه برگزاری این آزمون ها را بر اساس زمان بندی اعلام شده اجرایی خواهیم کرد مگر اینکه دستوری مبنی بر توقف برگزاری آزمون های ملی از سوی ستاد مقابله با کرونا صادر گردد.

واکنش وزیر علوم به احتمال تعویق کنکور سراسری و آزمون ارشد

دکتر منصور غلامی در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب در مورد امکان تعویق آزمون های ارشد و سراسری به دلیل شیوع کرونا ویروس اظهار کرد: تمامی برنامه های ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است و طبق قانون وظیفه داریم برنامه های اجرایی خودمان را انجام بدهیم بر این اساس آزمون های پیش رو اعم از آزمون کارشناسی ارشد و کنکور سراسری به موقع برگزار خواهند شد.

وی در ادامه توضیح داد: تنها زمانی آزمون های ملی ما لغو خواهند شد که ستاد ملی مقابله با کرونا دستوری برای این اقدام صادر کند. حتی سال گذشته نیز احتمال برگزاری کنکور در موعد مقرر 50 درصد بود ولی خوشبختانه این آزمون در همان تاریخ اعلام شده برگزار گردید و هیچ نگرانی هم پیش نیامد.

وزیر علوم یادآور شد: برای سال جاری نیز فکر می کنم اگر ستاد ملی مقابله با کرونا الزامی برای توقف برگزاری آزمون ها ایجاد نکند ما این آزمونها را به خوبی برگزار خواهیم کرد و مراقب سلامت داوطلبان نیز هستیم.

دکتر غلامی تاکید نمود: آزمون های ما در فضا و فاصله های تعیین برگزار می گردد ضمن اینکه ما تجربه خوبی از برگزاری این آزمون ها در سال گذشته نیز داریم و هیچ نگرانی برای برگزاری سالم آزمون های ارشد و سراسری نداریم و امیدواریم شرایط طوری نباشد که ستاد کرونا مانع برگزاری این آزمون ها گردد.

وزیر علوم اظهار کرد: متاسفانه شرایط در سال گذشته نیز به گونه ای بود که بعضی از داوطلبان آزمون های مختلف در مواقعی از سال تحت تاثیر یک جوی که ممکن است واقعی نباشد و تاثیری هم نداشته باشد قرار گرفتند، لذا ممکن بود آنگونه که باید و به خوبی درس خود را نخواندند و دچار مشکلاتی شدند؛ بنابراین داطلبان سال جاری باید مراقبت نمایند و تحت تاثیر این شرایط قرار نگیرند و ما نیز از باب مراقب از سلامت آنها کوشش زیادی خواهیم کرد.

خاتمه ییام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1511

به "واکنش وزیر علوم به احتمال تعویق کنکور سراسری و آزمون ارشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر علوم به احتمال تعویق کنکور سراسری و آزمون ارشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید