وزیر ارتباطات: بسته رایگان اینترنت برای معلمان فعال می گردد

به گزارش مجله رویگری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسته رایگان 20 گیگی برای معلمان از امروز فعال می گردد که تا خرداد ماه این بسته قابل استفاده است.

وزیر ارتباطات: بسته رایگان اینترنت برای معلمان فعال می گردد

محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به تحقق بیشتر شعار در خانه بمانیم و تسهیلات بیشتر به مردم گفت: این بیماری پدیده فراگیر در حدود 160 کشور دنیا است و در بیشتر کشور ها شبکه های ارتباطی دچار کندی شده است.

وی اضافه کرد: ما در این خصوص کوشش های گسترده ای کردیم و با کوشش به بخش خصوصی و اپراتور ها از دو هفته پیش مصرف پهنای باند به حدود چهار هزار گیگابیت در ثانیه رسید که این میزان در سال 92 حدود 73 گیگبایت بود و ما اکنون به چهارهزار گیگابیت رسیده ایم و قبل از شیوع بیماری کرونا این رقم دو هزار و 600 گیگابیت بود که جهش قابل توجهی به حساب می آید.

آذری جهرمی توضیح داد: در همین مدت ظرفیت سرویس های داخلی به حدود دو هزار و 500 گیگابیت در ثانیه رسیده است یعنی مجموعه شبکه ما شش و نیم ترابیت در ثانیه را مدیریت می نماید.

خدمات در نظر گرفته شده برای معلمان

وی همچنین درباره خدمات در نظر گرفته شده برای معلمان که در این بازه تعطیلات به شیوه آموزش الکترونیک فعالیت داشتند، گفت: در این روز ها اپراتور های تلفن همراه گسترش شبکه های شان را با جدیت به پیش می برند و ما امروز بسته هدیه رایگان 20 گیگی را برای معلمان فعال می کنیم که تا خرداد ماه قابل استفاده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای دانشگاه ها نیز خدمات آموزشی از راه دور را رایگان کردیم و 90 سایت را هم که در حوزه خرید مردم فعالیت می نمایند با معرفی وزارت صنعت رایگان کردیم.، فارس

-

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 802

به "وزیر ارتباطات: بسته رایگان اینترنت برای معلمان فعال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: بسته رایگان اینترنت برای معلمان فعال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید