کاربران دستبندهای سلامتی شرکت فیت بیت را تحریم کردند

به گزارش مجله رویگری به نقل از دیلی میل، چندی قبل گوگل اظهار داشت شرکت فیت بیت را خریده است. پس از آن بسیاری از کاربران دستبندهای سلامتی فیت بیت، تصمیم گرفته اند از گجت هایشان استفاده نکنند.

کاربران دستبندهای سلامتی شرکت فیت بیت را تحریم کردند

این در حالی است که بسیاری از کاربران ناراضی فیت بیت در توئیتر دلیل این اقدام را خرید شرکت فراوری کننده گجت توسط گوگل و دلایل امنیتی و حفظ نشدن حریم شخصی اعلام نموده اند.

بعضی دیگر از کاربران این دستبند تهدید نموده اند از گجت های پوشیدنی دیگر مانند ساعت های هوشمند اپل و گارمین استفاده خواهند کرد.

به همین دلیل رابرت اپستین یکی از محققان انستیتو تحقیقات رفتارشناسی و فناوری آمریکا در توئیتر نوشت: هرچند بعید به نظر می رسد اما ظاهرا گوگل میخواهد برنامه مبهم نظارتی خود را گسترش دهد. این شرکت فیت بیت را خریده تا خواب، فعالیت ها، ورزش، ضربان قلب و اطلاعات دیگر را جمع آوری کند. فیت بیت مانند گوگل از این اطلاعات برای دخالت در امور ما استفاده نمی کند.

درهمین راستا فیت بیت و گوگل به سرعت نسبت به واکنش های منفی کاربران جوابگوی بودند. جیمز پارک مدیر ارشد اجرایی فیت بیت در این باره گفت: دستورالعمل های امنیتی و حفظ حریم شخصی قدرتمند بخشی از سیاست های شرکت ما از روز نخست بوده و این امر تغییر نخواهد کرد. این شرکت هیچ گاه اطلاعات شخصی کاربران را نمی فروشد و اطلاعات سلامتی فیت بیت هیچ گاه در تبلیغات گوگل استفاده نخواهد شد.

در حال حاضر فیت بیت 28 میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد و گوگل آن را به قیمت 2.1 میلیارد دلار خریده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 505

به "کاربران دستبندهای سلامتی شرکت فیت بیت را تحریم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران دستبندهای سلامتی شرکت فیت بیت را تحریم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید